11. PKO POZNAŃ PÓŁMARATON - SŁONECZNY POJEDYNEK W POZNANIU

Słoneczny pojedynek w Poznaniu

W 11. PKO Poznań Półmaraton wystartowało 10974 osób! Wśród nich mieliśmy także swoich reprezentantów. Na starcie w roli faworyta stanął Marcin Chabowski (zwycięzca ubiegłorocznego biegu), Dorota Przybylak, Adrian Łukasik Tomasz Walkowiak oraz Radosław Pluciński.

Start nastąpił o godzinie 10:00. Pogoda sprzyjała, ale chyba tylko kibicom… Już na samym początku biegu utworzyła się kilkuosobowa grupa z Marcinem Chabowskim w składzie. Zawodnicy pierwsze 5 km pokonali w 15 minut i 6 sekund! Co przy utrzymaniu takiego tempa dawałoby czas w okolicach 1:03:39. Sprawy jednak inaczej się potoczyły. Tempo zaczęło trochę spadać, a grupa powoli się kurczyła. Na 15 km na samotnym prowadzeniu był reprezentant Polski Szymon Kulka, który zanotował na 6 km przed metą czas 45:34. Marcin Chabowski niestety do pomiaru czasu na tym kilometrze już nie dotarł. Walkę o podium uzupełniali Tomasz Grycko (POL), Chebolei Daniel Rotich (KEN), oraz Mumo Joseph Mutwanthei (KEN).

Z dużą przewagą jako pierwszy na metę wbiegł Szymon Kulka, który uzyskał czas 1 godzina 4 minuty i 33 sekundy. Niestety na drugim miejscu nastąpiły przetasowania, w efekcie których kolejnym biegaczem przekraczającym linię mety z czasem 1 godzina 5 minut i 17 sekund był Chebolei Daniel Rotich. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Grycko, który do Kenijczyka stracił zaledwie 14 sekund (1:05:31).

Mimo braku naszego reprezentanta w ścisłej czołówce, cieszymy się, że polscy zawodnicy potrafią walczyć i wygrywać z zawodnikami z czarnego lądu. Brawo!

W pierwszej dziesiątce 11. PKO Poznań Półmaraton uplasowało się 6 Polaków.

10. SZYMANOWSKI KRZYSZTOF (POL) - 1:11:37

Spójrzmy jednak na amatorów, którzy są siłą całej imprezy. Najlepiej z AdRunaLine Team zaprezentował się Radek, który uzyskał czas 1:21:23. Jak sam mówił wynik poniżej oczekiwań, na który wpływ miało także przygrzewające słońce. Następny na mecie zameldował się Adrian, który niemal takim samym, równym tempem pokonał cały dystans półmaratonu! Wynik, który nabiegał to 1:31:26. Dorota, nasza jedyna reprezentantka w tym biegu, zanotowała również bardzo dobry wynik. Gdy przekraczała metę zegar zatrzymał się na 1:42:30. Kolejny z panów to Tomek, który potrzebował 1:51:45, by pokonać dystans półmaratonu.

Wśród kobiet najszybciej do mety dobiegła reprezentantka Kenii Matebo Ruth Chemisto. Zrobiła to w czasie 1 godzina 15 minut i 51 sekund. Druga na poznańskich targach pojawiła się Polka, Dominika Nowakowska z wynikiem 1 godzina 16 minut  i 11 sekund. Trzecia natomiast wbiegła na metę kolejna reprezentantka Polski, Dominika Stelmach, która potrzebowała do tego 1 godziny 16 minut i 59 sekund.

W pierwszej dziesiątce kobiet była jeszcze jedna Kenijka, która uległa Polkom i zajęła czwarte miejsce.